Kosgeb Destekleri

Adıma Kargo Var Mı? İsimden Kargo Sorgulama (GÜNCEL)

25.02.2023
Adıma Kargo Var Mı? İsimden Kargo Sorgulama (GÜNCEL)

Takip numarası olmadan isim ve kimlik numarasıyla kargo sorgulama ile “Adıma Kargo Var Mı?” sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz. ismime adresime kimin kargo gönderdiğini nasıl öğrenebilirim? Ad soyad ile gelecek kargo bilgilerine, adına gelen isimsiz kargoyu gönderen kişiyi bulma söz konusu mudur adımıza verilen kargoyu kim göndermiş nasıl öğrenilir ?

Kargo firmalarının gönderileri teslim aldıktan sonra vermiş oldukları faturanın üzerinde gönderi takip numarası bulunur. Takip numarası ile gönderici ve alıcılar kargolarının son durumu hakkında bilgi alabilirler. Fakat takip numarasının kaybolması gibi durumlarda internetten kargo sorgulama ne yazık ki mümkün olmuyor. Hal böyle olunca da vatandaşlar isimden kargo sorgulama işlemi yapmak istiyor. Veya kendisine kargo geleceğini düşünen kişiler adıma kargo var mı diye merak ediyor. Eğer kargo takip numarası elinizde yok ise isimle kargo sorgulama işlemini müşteri temsilcileri veya şubelere bizzat uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo Takip Numarası Öğrenme

Kargo takip numarasını öğrenmek için gönderici kimliği ile birlikte şubeye uğrayabilir. Şubenin iletişim numarasını arayarak yetkililere kargo takip numarasını öğrenmek istediğini bildirebilir. Çoğu şube kimlik bilgilerini doğrulayarak takip numarasını verecektir. Fakat göndericinin kim olduğunu bilmiyorsanız ve adıma kargo varmı diye merak ediyorsanız bunun için kargo firmalarını tek tek gezerek sorgulama yapmanız gerekir. Hangi kargo şirketinden geleceğini bilmiyorsanız işiniz biraz zorlaşacaktır.

Takip numarası olmadan web siteleri üzerinden kargo takibi yapılmamaktadır. İnternetten kargo takibi yapabilmek için takip numarasına ihtiyaç vardır. İnternet sitesinden yapılan alışveriş sonucunda ürünler kargoya verildiği zaman sipariş detaylarında kargo bilgileri yer alır. Burada kargo takip numarasına ve kargonuz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İsimden Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

İsim soyisimden ve diğer bilgiler ile kargo sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki iki yöntemden birini deneyerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Kargo Şubesine Giderek Öğrenme: Kargo şubesine giderek adınıza herhangi bir kargonun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Eğer hangi kargodan geleceğini bilmiyorsanız işiniz biraz zor.
 2. Müşteri Hizmetlerini Arayarak Sorgulama: Kargo şirketlerinin iletişim numaraları üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak isimden kargo sorgulama yapabilirsiniz.

Adıma Kargo Var Mı? Nasıl Öğrenirim?

Adıma kargo var mı diye merak ediyorsanız eğer uygulayacağınız iki yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri eğer hangi kargo şirketinden kargonun geleceğini biliyorsanız o şirketin size en yakın şubesine giderek sorgulama yapmanız. İkinci yöntem ise müşteri hizmetlerini arayarak isimle kargo sorgulama yapmanız. Bu sorgulamaların dışında ne yazık ki başka yöntem ile adınıza kargonun olup olmadığını öğrenemezsiniz.

Göndericinin kim olduğunu bilmiyorsanız ve size kargo gönderilip gönderilmediğini de bilmiyorsanız işiniz pek de kolay değil. Çünkü tüm kargo şirketlerinin şubesine gitmeniz gerekebilir veya tüm şirketlerin müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapmanız gerekebilir.

PTT Adıma Kargo Var Mı?

PTT şubelerinden gönderilen kargoları eğer elinizde takip numarası bulunuyorsa bununla takip edebilirsiniz. Takip numarasının bulunmadığı durumlarda ise 444 1 788 PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak isimden kargo sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca size en yakın olan PTT kargo şubesine giderek adınıza kargo var mı diye sorabilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama takip numarası ile internetten, isimden sorgulama ise şubelerden veya müşteri hizmetlerinden yapılabilir.

PTT Kargo Gönderi Takibi sayfasında 13 adet barkod numarasını girerek sorgulama yapmak mümkün. Fakat dediğimiz gibi bu sadece takip numarası olanlar için geçerli. Elinde takip numarası bulunmayanlar buradan sorgulama yapamazlar. Sorgulama yapmanın tek yolu müşteri hizmetlerini aramak veya en yakın şubeye gitmek.

Yurtiçi Kargo Adıma Kargo Varmı?

Yurtiçi ile adınıza gönderilmiş kargo olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız size en yakın şubeye uğrayarak bilgi alabilirsiniz. Elinizde kargo takip numarası yoksa internetten adınıza kargo var mı yok mu sorgulama yapamazsınız. Evinize yakın olan Yurtiçi kargo şubesine giderek görevlilerden adınıza kargo gelip gelmediğini sorabilirsiniz.

Takip Numarası Olmadan Kargo Sorgulama

Takip numarası olmadan internetten kargo sorgulama mümkün değildir. Eğer takip numarasını kaybettiyseniz kargonuzun geleceği şubeyi arayarak adınıza kargo gelip gelmediğini sorabilirsiniz. Bazı kargo firmaları telefonla bilgi verse de bazıları bilgi veremeyebiliyor. Bundan dolayı eğer kargo firması evinize yakınsa bizzat uğrayarak adınıza kargonun olup olmadığını sorabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Anar dedi ki:

  Merhaba.hala paketim ulasmadi

 2. Anar dedi ki:

  Abidov Anar Abid oğlu adina

 3. Anar dedi ki:

  Azerbaycan respublikasının

 4. Muammer dedi ki:

  Oyuncu koltuk

 5. Cihan dedi ki:

  Oyun konsolu sipariş verdim. Adıma kargo varmı diye sorgulamak istiyorum

  1. Destek dedi ki:

   Kargo takip numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

 6. A.y dedi ki:

  Adıma kargo varmı öğrenmek istiyorum

  1. Destek dedi ki:

   Adıma kargo var mı diye merak ediyorsanız kargo şubesine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak sorgulayabilirsiniz.

 7. kemal kuşman dedi ki:

  620887895 Sözleşme numaralı MNG Kargo Şirketine teslim edilen kargom nerede

  1. Destek dedi ki:

   Adıma kargo var mı diyorsanız MNG kargo şubesine giderek sorgulama yapabilirsiniz.

 8. Engin dedi ki:

  Adıma kargo varmi

 9. Engin dedi ki:

  Adıma kargu vardı bilgi almak istiyurom

 10. Tanir dedi ki:

  Adıma kargo varmi

 11. Kübra dedi ki:

  Slm ben adıma kargo varmi