Kosgeb Destekleri

Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi Nasıl Alınır?

24.02.2023
Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi Nasıl Alınır?

Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi almak isteyenlere e-tuhim üzerinden nasıl başvuru yapacakları kullanım belgesi başvurusu nasıl yapılır ve akbil ve istanbul kart gibi toplu taşıma belgesini nasıl alacakları neler gerekli olur anlatılmıştır.

Elektronik ortamdan gerçekleştirilen E-Ruhsat Sistemi (https://tuhim.ibb.gov.tr/) üzerinden, bizzat başvuru sahibine özel olarak verilen şifre ile yapılmaktadır. Kişisel verileri mernisten çekilen başvuru sahibi, sisteme kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapar. Açılan ekranda ilgili belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Adli Sicil Kaydı sorgulaması e-tuhim ekranından yapılır. İlgili maddeler hakkında sicil kaydı bulunan şahıslar için Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi düzenlenemez. Girilen tüm evrakların eksiksiz ve uygun olduğu onaylandıktan sonra kullanıcıya ödeme yapması için bilgilendirme mesajı gönderilir.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ya da Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde alkol ve Psikotrop Madde testi yaptırılması gerekmektedir. Başvurunuz ödemeye hazır mesajı alan kullanıcı, sisteme girerek bilgileri kontrol eder ve ödemeyi gerçekleştirir.

Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi posta yoluyla kullanıcının sistemde yer alan adresine yollanır ve kullanıcı bu belge ile toplu taşıma aracı kullanabilir. Alınan bu belgeyle şoförler, Güzergah İzin Belgesi, sahibi taşımacılar tarafından E-Ruhsat Sistemi üzerinden Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi numaralarıyla ticari bir araca kayıt olabilirler.

İBB Tuhim sistemini kullanmayı bilmeyenler e-tuhim sayfasından nasıl giriş yapacaklarını ve yol belgesine nasıl başvuru yapabileceklerini öğrenebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.