Kosgeb Destekleri

Instagram ‘‘Küçük Destek” özelliği nasıl kullanılır?

21.02.2023
Instagram ‘‘Küçük Destek” özelliği nasıl kullanılır?

Instagram, küçük işletmelere destek olmak amacıyla hikayeler bölümünde ‘Küçük Destek çıkartmasını aktif etti. Peki küçük destek özelliği nasıl kullanılır?

Instagram yeniliklerine devam ediyor. Son gelen özellikle küçük işletmeleri desteklemeyi amaçlayan Instagram’ın bu özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu. Küçük ölçekli işletmelere destek olmayı amaçlayan dünyaca ünlü sosyal medya uygulamasın Instagram’ın bu özelliği sayesinde kullanıcılar hikaye bölümünde desteklemek istedikleri küçük işletmeleri etiketleyerek takipçileri ile paylaşabilecek.

Instagram’ın ‘Küçük Destek çıkartmasıyla hikayeler bölümüne gelen özellik an itibari ile Türkiye’de kullanıma başlandı. Küçük destek çıkartması hikaye bölümünde takipçilere görünmekte.

Instagram bu özellik sayesinde koronavirüsten etkilenen küçük işletmelere bir nebze de olsa destek sağlamayı düşünüyor.

Instagram COO’su Justin Osofsky konu ile ilgili “Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Ülkemizde ‘Küçük Destek çıkarmasını kullanarak işletmelere destekler gelmeye başladı. Bir çok Instagram kullanıcısı hikaye bölümünden işletlemeleri arkadaşları ile paylaşmaya devam ediyor.

Peki küçük destek özelliği nasıl kullanılır?

Instagram’da çıkartmalar bölümünde ‘Küçük İşletme Desteği” çıkartmasını seçtikten sonra desteklemek istediğiniz küçük işletmenin Instagram adresini etiketleyerek işletmeyi arkadaşlarınızla paylaşarak destekleyebilirsiniz.

Yorumlar
  1. İgneoyacizeliha dedi ki:

    Arkadaşlarım sayfamı etiket yapamıyor nedeni ne olabilir acaba