Kosgeb Destekleri

WhatsApp Eski Mesajlara Nasıl Gidilir? (İlk Mesaja Gitme)

25.02.2023
WhatsApp Eski Mesajlara Nasıl Gidilir? (İlk Mesaja Gitme)

Uzun soluklu WhatsApp konuşmalarında ilk mesaja gitmek veya eski mesajları görmek çok uzun zaman alabiliyor. Biriyle olan mesajlaşmanın başına gitmek için sayfayı yukarı kaydırmak çok uzun sürebilir. whatsappta belli bir tarihe geçmiş mesajlara gitme sohbette konuşmanın en başına gitme nasıl yapılır whatsapp konuşmasında en başa gitme mesaj içinde arama nasıl yapılır? Sizler için kolay yoldan eski mesajlara gitmeyi anlayacağız.

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ı günümüzde hemen hemen bilmeyen yok. Yediden yetmişe bir çok kesim mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp’ı tercih ediyor. Özellikle de mesajlaşmayı sevenler gün boyu yüzlerce hatta binlerce mesaj gönderiyorlar. Hal böyle olunca da biri ile eski mesajlara ulaşmak bazen zor olabiliyor. Eski mesajlara ulaşmak için WhatsApp uygulamasındaki tek yöntem yukarı doğru kaydırmaktır. Eğer binlerce mesaj varsa yukarı doğru kaydırarak eski mesajlara gitmeniz sizi biraz uğraştıracaktır.

Kısa yoldan eski mesajlara gitmek isterseniz onun da bir yöntemi var. Sadece bir kaç basit işlem ile eski mesajlarınızı görebilir ve ilk mesaja rahatlıkla ulaşabilirsiniz. WhatsApp eski mesajlara gitmek isteyenler aşağıdaki adımları sırası ile uygularlarsa eski mesajlara da ulaşabilirler.

WhatsApp Eski Mesajlara Gitme

  1. WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  2. Eski mesajlarına ulaşmak istediğiniz kullanıcının mesaj bölümüne giriş yapın.
  3. Sağ üstte bulunan üç tane üst üste nokta kısmına tıklayarak Diğer‘e tıklayın.
  4. Diğer butonuna tıkladıktan sonra Sohbeti dışa aktar yazısına tıklayın.
  5. Sohbeti dışa aktar dediğiniz zaman isterseniz medyalı olarak isterseniz de medyasız olarak dışa aktarma işlemi yapabilirsiniz. Eğer medyalı olarak dışa aktarma yaparsanız dosya boyutu büyüyecektir.
  6. Seçiminizi yaptıktan sonra nereye paylaşmak istediğiniz sorulacaktır. Burada “Gmail” uygulamasını seçerek herhangi bir mail adresine gönderim sağlayacaksınız.
  7. Alıcı kısmına herhangi bir şifresine ulaşabileceğiniz mail adresini yazarak sohbeti aktarım yapınız.
  8. Maili gönderdikten sonra giden mail hesabına giriş yaptığınız zaman “X ile WhatsApp Sohbeti” diye mail almış olacaksınız. İndirme butonuna tıklayarak indirin.
  9. Dosyayı indirdikten sonra kişi ile konuşmalarınızın tamamı görünecektir. Böylelikle hem yedekleme işlemi hemde eski mesajları görme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp mesajları dışa aktarma işlemi ile sohbetini yedeklemek istediğiniz kişinin mesajlarını da yedekleyebilirsiniz. Ayrıca konuşmalarınızdaki medyaları da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İsterseniz tüm sohbetlerinizi dışa aktararak da yedekleyebilirsiniz.

WhatsApp İlk Mesaja Gitme Nasıl Yapılır?

WhatsApp mesajlaşlarınızda binlerce mesajın arasından ilk mesaja gitmek istediğiniz zaman aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İlk mesaja gitmek istediğiniz sohbeti açtıktan sonra sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklayın. Diğer butonuna tıkladıktan sonra sohbeti dışa aktar diyin. Medyayı dahil etmek isterseniz dahil et diyerek devam edin. Ulaşabildiğiniz bir e-posta adresini yazarak sohbeti dışarı aktarın. Daha sonra gelen maili açarak ilk mesaja ulaşabilirsiniz.

WhatsApp konuşmalarını göndereceğiniz mail telefonda kayıtlı mailinizden farklı olması gerekmektedir. Yani kendi kurulu olan mailinizden farklı bir maile göndermeniz gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.