Kosgeb Destekleri

Hangi Bankalar Gümüş Satıyor? 2023 Gümüş Satan Bankalar

22.02.2023
Hangi Bankalar Gümüş Satıyor? 2023 Gümüş Satan Bankalar

Gümüşe yatırım yapmak isteyen yatırımcılar hangi bankalar gümüş satıyor, gümüş hesabı olan bankalar ve gümüş al sat nereden yapılır sorularının cevaplarını merak ediyor. Bu yazıda gümüş alım-satımı yapmak isteyenler için harika bir kaynak hazırladık. Fiziki gümüş veren bankalar var mı gümüş hesabı açan bankalar hangisi nasıl gümüş alabilirim ?

Aksesuar olarak ve bir çok alanda karşımıza çıkan gümüş yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri madenlerden biridir. Yatırımcıların portföyüne büyük katkılar sağlayacağı düşünülen gümüş satın almak isteyenler nasıl alacaklarını merak ediyor. Bir çok bankada gümüş hesabı bulunmadığından dolayı yatırımcılar nasıl bir yol izleyeceklerini bilmiyor. Gümüş hesabı olan bankalar sayesinde gümüşe yatırım yapmak çok kolay hale geliyor.

Gümüşe yatırım yapabilmek için yapılması gereken şey gümüş hesabı olan herhangi bir bankadan hesap açmak. Diğer işlemler ise döviz alım-satımı gibi çok basit. Hesabı açtıktan sonra hesapta bulunan Türk Lirası veya Döviz ile gram cinsinden gümüş alınabiliyor. Üstelik herhangi bir komisyon veya masraf da alınmıyor. Hesabı açtıktan sonra Dijital Bankacılık sayesinde alım-satım yapılabiliyor. Gümüş alım satımı yapılabilen herhangi bir bankadan hesap açtıktan sonra yatırımlarınızı gümüşe çevirebilirsiniz. Gümüşün değer kazanmasıyla birlikte yatırımlarınızda değerlenir. Her ne kadar birçok bankada gümüş hesabı açılamazsa da, açılan bankalar da mevcut. Aşağıda hangi bankaların gümüş sattığını öğrenip o bankalardan hesap açtıktan sonra dilediğiniz gibi al-sat yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Nedir?

Türk Lirası, Dolar ve Euro ile gümüş alım satımı yapılabilen vadesiz hesaba gümüş hesabı denir. Gümüş hesaplarınızda bulunan gümüşü bazı bankalardan belirlenmiş olan miktar kadar fiziksel olarak almak mümkün. Gümüş hesabı olan bankaların çoğunda 7/24 gümüş alım satımı gerçekleştirilebilir. Yatırımcıların son zamanlarda sıklıkla merak ettiği gümüş al sat nereden yapılır sorusu geliyor. Gümüş satan bankalardan gümüş hesabı açarak kolaylıkla al sat işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açma

Gümüş hesabı açmanız birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirmenizi sağlar. Gümüş yükseldiği zaman sizde bununla birlikte birikimleriniz üzerinden kâr elde etmiş olursunuz.

Son zamanlarda gümüş yatırımcıların portföyüne büyük katkılar sağladı diyebiliriz. 2020 yılında yatırımcısına ortalama yüzde 27 getiri sağlayan gümüş, bazı uzmanların görüşlerine göre altından daha çok kazandırabilir. Gümüş hesabı açarak birikimlerini gümüş üzerinden değerlendirmek isteyenler aşağıdaki bankaları inceleyerek hesaplarını nasıl açabileceklerini öğrenebilirler. Kolaylıkla hesap açabileceğiniz gümüş hesabı olan bankalar üzerinden hesabınızı oluşturarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Gümüş hesabı açıp, alım satım işlemlerinizi yapmak için emir oluşturabilirsiniz.

 • Gümüşü fiziki olarak satın almak istiyorsanız banka ile görüşmelisiniz. Her banka fiziki gümüş satışı yapmıyor.
 • Gümüş Hesabında satın alınan gümüşlerin150.000 TL kadarı mevduat güvencesi altındadır.
 • Hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilmek için İnternet Bankacılığı, Müşteri Hizmetleri ve Mobil Şube kullanabilirsiniz.

Gümüş Alım Satımı

Gram gümüş alımı-satımı yapabilmek için bankalardan gümüş hesabı açmanız gerekir. Bir çok bankanın gümüş hesabı bulunmamaktadır. Gümüş hesabı açılışını yaptıktan sonra kolaylıkla alım-satım yapılabilir. Hesabınızda bulunan Türk Lirası, Dolar veya Euro karşılığında gümüş satın alabilirsiniz. Alım-satım işlemleri için banka şubeleri, internet şubesi ve mobil bankacılık tercih edebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar

Türkiye’de bulunan bankaların bazılarında gümüş hesabı açılabilmektedir. Fakat her bankada gümüş hesabı açmak mümkün değildir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz bankaların herhangi birinde hesabınız bulunuyorsa mobil şube, internet şubesi veya banka şubesi üzerinden gümüş hesabınızı açabilirsiniz. Hangi banka gümüş hesabı açıyor ?

Kolaylıkla gümüş hesabı açılan bankalar;

 • Türkiye Finans Gümüş Hesabı
 • Denizbank Gümüş Hesabı
 • Kuveyt Türk Gümüş Hesabı
 • HSBC Vadesiz Kıymetli Maden Hesabı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalarda müşteri olanlar gümüş hesabı açabilirler. Müşteri olmayanlar ise en yakın banka şubesine gidip hesap oluşturduktan sonra gümüş hesabını kolaylıkla açıp alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilir.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı

Türkiye Finans Vadesiz gümüş hesabı ile gümüş alım-satımı yapabilirsiniz. Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro ile gümüş alım-satımı yapılabilir.

 • Türkiye Finans müşterileri gümüş alım satım işlemlerini İnternet Şubesi, Mobil Şube, 0850 222 22 44 numaralı MüşteriHizmetlerinden ve TFXTarget uygulaması üzerinden gerçekleştirebilir.
 • Bankada bulunan diğer gümüş hesaplarına havale yapılabilir.
 • Gümüş hesabının  150.000 TL’ye kadar olan kısmı güvence altındadır.
 • Eğer banka müşterisi değilseniz size en yakın Türkiye Finans şubesine uğrayarak hesap açılışını gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Gümüş Hesabı

Birikimlerini gümüş olarak değerlendirmek isteyen yatırımcılar hangi bankalarda gümüş hesabı açılabildiğini merak ediyor. Gümüş hesabı açılan bankalardan birisi de Denizbank‘tır. Denizbank’ta açacağınız gümüş hesabı ile yatırımcılarınızı gümüş üzerinden değerlendirebilirsiniz.

 • Gümüş hesabınızda satın almış olduğunuz birikiminizde herhangi bir işçilik kaybı yaşanmaz,
 • Alım-satım işlemlerinde herhangi bir masraf ve komisyon ödemezsiniz,
 • İnternet bankacılığı kullananlar 7/24 alım-satım işlemi gerçekleştirebilir,
 • Vadesiz Gümüş Hesabı açtırmak isteyen banka müşterileri internet bankacılığından hesaplarını açabilir,
 • Banka müşterisi olmayanlar ise Denizbank Şubesi’ne uğrayarak gümüş hesabını açtırabilirler.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı

Gümüşe yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Kuveyt Türk Gümüş Hesabı ile alım-satım işlemi yapabilir. Kuveyt Türk ile 1 TL karşılığında bile gümüş alınabilmekte. Tasarruflarınızı diğer kıymetli madenlerle değerlendirme imkanı sunan Kuveyt Türk hesabınız varsa gümüş hesabı açmak çok kolay.

 • Gümüş hesapları ile ilgili işlemler İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılık üzerinden yapılabilmektedir.
 • Gümüşü belirlemiş olduğunuz fiyat aralığında alım yapmak için veya satmak için emir oluşturabilirsiniz.
 • Gümüş hesabı 150,000 TL’ye kadar devlet güvencesindedir.
 • Bankanın belirlediği miktarlarda fiziksel gümüş alabilirsiniz.
 • Gümüş hesapları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi 444 0 123 ve 0850 251 0 123 müşteri hizmetleri numarasından alabilirsiniz.

HSBC Vadesiz Kıymetli Maden Hesabı

Gümüş alım-satım yapan bankalardan birisi de HSBC bankasıdır. Kolaylıkla gram olarak gümüş alım-satım işlemi gerçekleştirilebilir. Güvenli yatırım yapmak isteyen yatırımcılar gümüş satın almak isterlerse HSBC bankasının Kıymetli Maden Hesabını açabilirler.

 • Minimum 0,01 gram ve katları olacak şekilde Vadesiz Gümüş hesabı açılabilir,
 • Gümüş Hesap açmak isteyenler HSBC şubeleri, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden açabilir.
 • Gümüşe yatırım yapmak isteyenler hesaplarında bulunan TL, EURO ve Dolar ile gümüş al-sat işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Banka tarafından fiziki gümüş teslimi yapılmamaktadır.
 • Gümüş için herhangi bir EFT işlemi yapılmamaktadır.

Halkbank gümüş hesabı, Ziraat Bankası gümüş hesabı ve Vakıfbank gümüş hesabı bulunmamaktadır.

Türkiye Emlak Katılım Kıymetli Maden Alım Satım

Gümüş alım işlemi ve satış işlemlerini Emlak Katılım’da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kıymetli Maden Alım Satım işlemlerinde gümüşde yer almakta. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nda şubeler, internet şubesi, mobil şube, atm aracılığı ile alım – satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bankadan Gümüş Nasıl Alınır?

Bankadan gümüş satın almak isteyen yatırımcılar ilk olarak hangi bankanın gümüş hesabı olduğunu bilmeli. Gümüş hesabı olan bankadan alım-satım işlemleri yapılabilir.

 • Gümüş hesabı bulunan banka müşterisi iseniz internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şubelerden gümüş hesabı oluşturabilirsiniz.
 • Gümüş hesabı olan banka müşterisi değilseniz şubeye giderek hesap oluşturmanız gerekecek.
 • Gümüş hesabı açtıktan sonra TL, USD, EUR karşılığında alım-satım yapılabilir.
 • Hesaplar arası havale yapılabilir.
 • Bazı bankalar belirlenen miktarda fiziksel gümüş vermektedir.
Yorumlar
 1. blank Erdem Güner dedi ki:

  teşekkürler