Kosgeb Destekleri

Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

28.07.2022
Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Kredi başvurusunun sonucunu etkileyen en önemli parametre kredi notudur. Bankalara kredi başvurusu yapıldığı zaman ilk olarak kredi notu incelenir. Kimi vatandaşlar kredi notunu ücretsiz olarak öğrenmek istiyorlar. Fakat ne yazık ki böyle bir durum şu an için söz konusu değildir.

Kredi notunu sorgulamak için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında findex kredi sorgulama sistemi geliyor. Findeks internet sitesi ve mobil uygulamasından kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz gibi bankaların internet bankacılığı üzerinden de kredi notunu öğrenmek mümkündür. Ziraat Bankası, Halkbank, Yapıkredi bankası ve diğer bankaların internet bankacılıklarına giriş yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Fakat her kredi notu sorgulama için ücret ödeyeceğinizi unutmayınız. Findeks ve bankalar dışında bir diğer kredi notu öğrenme yöntemi ise GSM operatörleridir. Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom kullanıcıları SMS ile kredi notlarını rahatlıkla öğrenebiliyorlar.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en çok kullanılanı findeks.com üzerinden yapılan sorgulamalardır. Bankaların internet şubelerinden yapılan kredi notu sorgulamaları da oldukça fazla. Ayrıca GSM operatörleri ve e-devlet sayfası üzerinden de sorgulama yapılmaktadır. Toparlarsak notunu öğrenmek isteyen kişi aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri tercih edebilir.

  • Findeks.com sitesi üzerinden not sorgulama
  • Turkcell, Vodafone, Turk Telekom gibi GSM operatörlerinden kısa SMS ile sorgulama
  • E- devlet sayfası üzerinden kredi notu öğrenme
  • Bankaların internet bankacılığı üzerinden sorgulama yapma

Yukarıdaki sorgulama işlemlerinin hangisini tercih ederseniz edin bunun için ödeme yapmak zorundasınız. Risk raporu ve kredi notunu öğrenmek isteyen herkes ücreti ödedikten sonra sonucunu öğrenecektir.

Kredi Notunu Bedava Öğrenmek Mümkün Mü?

Günümüzde kredi notunu ücretsiz öğrenmenin hiç bir yolu yoktur. Sadece kredi başvurusu yaptığınız zaman başvuru yaptığınız banka kredi notunuzu sorgulayacağı için kredi notunuzu öğrenmek için herhangi bir ücret ödememiş olursunuz. Fakat bunun dışında ücret ödemeden kredi notunu sorgulama yapılamaz. Kredi notunun ne kadar olduğunu merak edenler Findeks, İnternet Bankacılığı ve GSM operatörleri sayesinde sorgulama yapabilirler. Tabi sorgulama yapmak için belirli bir ücret ödemek şart. Detaylı sorgulama yapabilmeniz için biz Findeks öneriyoruz.

Yapıkredi, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi bir çok bankanın internet bankacılığına giriş yaparak kredi notunu sorgulama işlemi yapılabiliyor. Kredi notu bankaların kredi onay sürecinde değerlendirdikleri ilk kriterdir. Ne kadar kredi verileceği kredi notuna göre belirlenir ve hesaplama yapılır. Eğer daha önceden kredi kartı ve kredi kullanıp düzenli ödeme gerçekleştirdiyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Fakat ödemelerinizde aksaklıklar olmuşsa veya ödeme gerçekleştirmemişseniz kredi notunuz düşük olacaktır. Eğer kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız düzenli ödemelere devam etmelisiniz.

BKM Express ile 1 TL’ye Kredi Notu Sorgulama

Eğer ilk defa BKM Express kullanarak www.findeks.com internet sitesinden kredi notu sorgulayacaksanız sadece 1TL ödeme yapacaksınız. Kredi Notu ve Risk Raporu’nuz BKM Express’le sadece 1 TL. Fakat bu sadece ilk sorgulama için geçerlidir. Sonraki sorgulamalarda indirim uygulanmayacak ve tam fiyat sizden tahsil edilecektir.

Turkcell Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

blank

Turkcell kredi notu öğrenme servisi ile banka şubesine gitmenize gerek kalmayacak. Turkcell kredi notu sorgulama ile kısa sürede kredi notunuzu öğrenebilir ve geçmiş işlemlerinizi inceleyebilirsiniz. İnternete girip uğraşmak istemiyorsanız ve hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Turkcell’in bu servisi tam da size göre. Sadece dakikalar içerisinde bir kısa mesaj göndererek kredi puanınızı öğrenmiş olacaksınız.

Turkcell kredi notu nasıl öğrenilir?

Kredi notunuzu cep telefonunuzun SMS bölümüne TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122 ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Turkcell kredi notu sorgulama ücreti ne kadar?

Turkcell kredi notu sorgulama hizmeti tüm vergiler dâhil 14 TL ile ücretlendirilir.

Kredi notu hangi sıklıklarla güncellenir?

Sorgulama yapmış olduğunuz kredi notunuz aylık olarak güncellenmektedir.

Findeks kredi notumu nasıl arttırabilirim?

Findeks Kredi Notu’nun arttırmak hakkında detaylı bilgi almak için uzmanlara findeks.com’dan ulaşabilirsiniz.

Findeks Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Findeks kredi notunu etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30

  2. Mevcut Hesap ve Borç Durumu %25

  3. Yeni Kredi Açılışı %20

  4. Kredi Kullanım Yoğunluğu %15

  5. Diğer %10


Diğer GSM operatörleri üzerinden de kısa SMS ile kredi notu sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Yakın zamanda Vodafone ve Turk Telekom kredi notu sorgulama işlemlerine sitemizden ulaşabileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.