Kosgeb Destekleri

Hepsiburada Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır? 2024

23.02.2023
Hepsiburada Sipariş İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır? 
2024

Hepsiburada sipariş iptali ve para iadesi için, “İptal Et” butonuna tıklayarak talep oluşturabilirsiniz. Siparişi iptal edemiyorsanız iade talebi oluşturabilir veya paketi açmadan ürünleri geri gönderebilirsiniz. Hepsiburada kargodaki iptal edilen ürün sonrası para geri gelir mi iade parası kaç günde yatar iptal edince ödeme şartları nedir?

İnternet’in yayılmasıyla beraber internet alışverişleri her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Artık internetten alışveriş yapmak, mağaza veya markete giderek alışveriş yapmaktan daha çok tercih edilmeye başlandı. Kolay ve hızlı olması nedeniyle alışveriş siteleri bir çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Türkiye’de yıllardan beri aktif olan Hepsiburada.com, adından da anlaşıldığı gibi her kategorinden ürün bulabileceğiniz bir alışveriş sitesidir. İhtiyacı olan ürünleri tek tıkla sipariş veren kullanıcılar ödemelerini ise kredi veya banka kartı, havale veya EFT yöntemi ile yapıyor. Kapıda ödeme yöntemi ile çalışan alışveriş sitesinin olduğunu da unutmayalım.

Herhangi bir nedenden dolayı vermiş olduğu siparişi iptal etmek isteyen kullanıcılar, siparişleri iptal ederek para iadesi almak istiyor. Peki Hepsiburada.com siparişleri nasıl iptal edilir ve para iadesi nasıl yapılır? İşte bu soruların cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz.

İçindekiler

Hepsiburada Sipariş İptali

Sipariş verdiğiniz ürünün “Siparişlerim” bölümünde “İptal Et” aktif ise bu butona tıklayarak sipariş verdiğiniz ürünü iptal edebilirsiniz.

Ürünleri veya siparişleri iptal etmek için:

  • Siparişlerim sayfasına gidin ve iptal etmek istediğiniz ürüne gelin.
  • Siparişini iptal etmek istediğiniz ürünün yanında  “İptal Et” butonu aktif ise butona basarak iptal edebilirsiniz.
  • Eğer siparişinizde “İptal Et” butonu aktif değilse iptal işlemi yapamazsınız.

Eğer siparişinizde iptal butonu aktif değilse ve ürünü almak istemiyorsanız iptal talebi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kargo geldiği zaman kargoyu açmadan geri iade edebilirsiniz. İptal ettiğiniz sipariş geri gittiği zaman ve iptal talebi onaylandığı zaman para iadesi yapılacaktır.

Ürünü sipariş edip satın aldıktan sonra Hesabım-Siparişlerim sayfasından siparişlerinize ulaşabilirsiniz.

Vermiş olduğunuz siparişi iptal etmek için siparişten sonra vakit kaydetmeden Siparişlerim sayfasına giderek iptal edebilirsiniz. Fakat işleme alınan siparişler iptal edilemez fakat iade etmek için yine Siparişlerim sayfasını kullanabilirsiniz.

Hepsiburada Para İadesi

Hepsiburada.com alışveriş sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde sipariş iptali mümkündür. Sipariş iptalinden veya geri iade sürecinden sonra Hepsiburada siparişi iptal etme ve para iadesi süresi merak ediliyor. Ayrıca yapılan ödeme de para iadesi sürecini belirlemede önemli bir etkendir.

İade talebinizin onaylanmasından sonra 1 iş günü içerisinde para iadesi yapılır. Karta veya banka hesabına yansıması ve tamamen bankanın belirlemiş olduğu süreye bağlıdır.

Kredi / banka kartı ile yapılan alışverişin iadesi

Oluşturmuş olduğunuz iade talebi onaylandıktan sonra 1 iş günü içerisinde para iadesi yapılır. Hesabınıza yansıması ise kredi kartı için en geç 2 gün, banka kartı ile yapılan alışverişler için ise en geç 8 iş günüdür.


Havale / EFT İle yapılan alışverişlerin iadesi

Havale veya EFT ile yapılan alışverişin iadesi, iade talebi onaylandıktan sonra 1 iş günü içerisinde IBAN Bilgilerim sayfasında yer alan IBAN numarasına ödenir. Tanımlı bir IBAN numarası bulunmuyorsa ‘Hesabım – Para İadesi İşlemlerim – IBAN Bilgilerim’ adımlarından IBAN numarasını ekleyebilirsiniz.

  • Satın alınan ürünler 14 gün içinde Hepsiburada’ya iade talebi oluşturularak ücretsiz bir şekilde iade edilebilir,
  • İade edilecek olan siparişlerde ürünün kutusunun ambalajı açılmamalı ve zarar görmemeli,
  • “Siparişlerim” sayfasında “Kolay İade Et” seçeneğini kullanarak ürün iadesi yapabilirsiniz,
  •  “Siparişlerim – Taleplerim” sayfasından iade takibi yapılabilmektedir. Ayrıca iade talebi durumu  e-posta, mobil uygulama bildirimleri ve SMS yoluyla yapılmaktadır,
  • İade talebi onaylandığı taktirde para iadesi maksimum 1 iş günü içerisinde bankanıza yapılır,
  • İade talebinin reddedilmesi durumunda ürün 7 gün içerisinde elinize gelmediyse Hepsiburada.com ile iletişime geçebilirsiniz,

Hepsiburada Siparişimi iptal Etti!

Hepsiburada.com alışverişlerinizde siparişinizin iptal edilmesinin 2 nedeni vardır. Sipariş iptaliyle ilgili bilgiler sistemde kayıtlı olan  e-posta adresinize gönderilir.

Ödeme Kaynaklı İptaller: Kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerin ödemesi Hepsiburada.com’a ulaşmadığı zaman sipariş iptal edilebilir. EFT/havale ile ödeme yaptıysanız gönderdiğiniz para henüz hesaba geçmemiş olabilir. Sipariş onayı verildikten sonra para gönderirken 9 haneli sipariş numarasını doğru olarak açıklama kısmına yazarsanız ödeme hesaba geçtikten 1 saat sonra vermiş olduğunuz sipariş onaylanır. Ayrıca Sipariş tutarı ile gönderdiğiniz tutarın aynı olmasına dikkat edin.

Tedarik Sonucu: Sipariş vermiş olduğunuz ürünün tedarik edilmemesinden dolayı vermiş olduğunuz sipariş iptal edilmiş olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.