Kosgeb Destekleri

Faturalı Hatta Kredi Verenler (En Kolay Yöntem)

Faturalı Hatta Kredi Verenler (En Kolay Yöntem)

Faturalı hatta kredi veren firmalar sayesinde nakit ihtiyaçları giderilebiliyor. Faturalı hat kullananlar ayrıca hatlarının üzerine cep telefonu alıp satarak nakit paraya çevirebilirler. Faturalı hattan kredi nasıl çekilir, cep telefon faturasına kredi nasıl alınır?

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat kullanıcılarına kredi kullandırmak için son zamanlarda bir çok firma ortaya çıktı. Bu firmalar aracı olarak faturalı hat kullanıcılarının hatlarından parayı çekip kredi olarak kendilerine komisyon karşılığında ödeme yapıyorlar. 12 ay taksitle faturaya tanınan kredi tutarı kadar kredi çekebiliyorlar. Fakat bu kredi çekme yöntemi pek sağlıklı bir yöntem değildir. Dolandırıcıların eline düşme ihtimaliniz çok yüksektir. Telefon hatları üzerine kredi çekmek yerine bankadan kredi çekmek daha güvenilirdir.

Faturalı Hatta Kredi İmkanı

Eğer nakit ihtiyacınız var ise şu anda en çok kullanılan bir yöntemi sizinle paylaşalım. Hattınıza tanınan kredi limiti kadar operatör mağazalarından telefon, tablet, notebook ve aksesuarlar satın alıp ikinci el olarak satarak parasını nakit olarak alabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Alma

Eğer Turkcell kullanıcısıysanız ve faturalı hattınıza kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak Turkcell’in böyle bir uygulaması olmadığını size söyleyelim. Sonra Turkcell kredi puanınızı öğrendikten sonra o puana kadar Turkcell mağazalarından ürün alabileceğinizi de bildirelim. Yani örnek vermek gerekirse kredi puanınız 3000 TL ise sizde 2500 TL lik bir cep telefonunu faturalı hat üzerine alıp birilerine satarak nakite çevirebilirsiniz. Satış için hepsiburada.com he sahibinden.com gibi web sitelerini kullanabilir veya çevrenizdeki insanlarla yada tanıdık telefoncu var ise onunla görüşebilirsiniz. Fakat aldığınız fiyattan daha düşük fiyata telefonu satacağınızı unutmayın. Turkcell kullanıcılarına aşağıda imkanı sağlıyor. Kredi puanının yüksek olması ve rahat taksitli alışveriş yapabilmeniz için daha önceki faturalarınızın düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi halde mağazadan alacağınız telefon için onay çıkmayabilir. Turkcell kredi notu sorgulama sayfasına girerek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

blank

Akıllı telefonlarda 12 ay, Tablet ve Notebooklarda 6 ay, Aksesuarlarda 36 ay taksit imkanı. Yasal olarak fiyatı 3.500 TL üzerinde olan cep telefonları için kullandırılan kredilerin vadesi maksimum 3 aydır.

Samsung Galaxy A71 peşin fiyatı 3.699 TL iken siz 12 ay 339,35 TL taksitli olarak 4072.2 TL’ye satın alabilirsiniz. Fakat satış sitelerine koyduğunuz zaman 3200 TL gibi bir fiyata satabilirsiniz. Eğer Halkbank’tan 3200 TL kredi çekseydiniz aşağıdaki faiz oranları ile çekebilecektiniz.

KREDİ MİKTARIVADEFAİZ ORANI %TOPLAM GERİ ÖDEMENİZ (TL)
3200 TL121,073.473,28
Halbank Kredi Faiz Oranı Hesaplama

Eğer bugün Halkbank’tan 3200 TL kredi çekseniz 12 aylık vade ve 1,07 faiz oranı ile toplam geri ödemeniz 3.473,28 TL olacaktır. Yani faturalı hat ile alacağınız telefonu satarak elinize geçecek olan para kredi çekerek elinize geçen paradan daha fazladır. Eğer kredi çekme imkanınız varsa ilk olarak kredi çekmeyi demelisiniz. Eğer kredi çekmeyip faturalı hattınız üzerinden nakit elde etmek istiyorsanız tek kazanç yolu şu an için cihaz bozdurma yöntemi oluyor.

Faturalı Hat Üzerinden Cihaz Al Sat Yapamak

En çok kullanılan yöntem faturalı hat üzerine cihaz al sat yaparak nakit bulmak. Fakat bunu yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı maddeleri aşağıda listeledik.

  • Tutulan cep telefon marka ve modellerini tercih ederseniz hem telefonu daha rahat satmış olursunuz hemde çok fazla değer kaybetmemiş olur.
  • 5000 TL alınan cihaz için ortalama 4000 – 42000 TL civarında alıcı bulabilirsiniz.

Telefon alarak nakit ihtiyacınızı gidermek isterseniz şu an günümüzde bir çok kişinin kullanış olduğu bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Faturalı Hat ile Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Faturalı hat üzerine cep telefonu, tablet, bilgisayar ve aksesuar gibi cihazlar alınabilmektedir. Bunların her biri için vade sayısı belirlenmiştir. Örneğin cep telefonu için vade sayısı maksimum 12 dir. Tablet ve bilgisayarlarda 6 ay olan taksit sayısı aksesuarlarda ise 36’dır.

Faturalı hat üzerine cep telefonu almak istiyorsanız ilk olarak operatörünüz hangisi ise ona ait mağazaya gitmelisiniz. Mağaza yetkilisine fatura üzerine telefon alacağınızı belirttiğiniz zaman yetkili ilk olarak hattınızın uygun olup olmadığını kontrol edecektir. Hattınızın kredi puanını sorguladıkta sonra telefon alıp alamayacağınız belli olacaktır. Daha sonrasında beğendiğiniz telefonu alıp taksit sayısına bölerek mağazadan ayrılabilir. Almış olduğunuz telefonu ikinci el satış sitelerinden alıcılara veya telefonculara satabilirsiniz.

Cihazı aldıktan sonra eğer kutusunu açarsanız daha ucuza gidecektir. Kutusu açılmadan satılan cihazlar daha az değer kaybedecektir. Eğer telefonu nakite çevirmek için aldıysanız kutusunu açmadan satmanızı öneririz. Hem daha kısa sürede hemde daha az zararla satmış olursunuz.

Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriliyor mu?

Vodafone tarafından faturalı hat kullanıcılarına herhangi bir kredi verilmemektedir. Sadece cihaz alımlarında kullanabilecekleri bir kredi limiti belirlenmektedir. Bu limiti ise sadece Akıllı telefonlarda 12 ay, Tablet ve Notebooklarda 6 ay, Aksesuarlarda 36 ay taksit imkanı ile kullanabilirler. Aksi halde Vodafone kredi notu sorgulamada belirtilen limit size elden para olarak ödenmez. Bazı faturalı hatta kredi veren firmalar mevcut. Bu firmalar da sizin kredi liminizi değerlendirip farklı şeyler satın alırlar. Size ise yüksek komisyonlar keserek ödemesini yaparlar. Bu işlemi yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Vodafone kullanıcıları da cihaz kampanyalarından faydalanabilir. Satın alınan cihaz satılarak nakite çevrilebilir. Ödemesi ise aylık taksitlerle geri ödenir. Uzun süredir Vodafone hattı kullananlar ve faturasını düzenli bir şekilde ödeyenler cihaz kampanyalarından rahatlıkla faydalanabilirler.

Bir çok ilde kullanıcılar faturalı hatlara nasıl kredi çekebileceklerini merak ediyorlar. Örneğin faturalı hatta kredi ankara, faturalı hatta kredi izmir, faturalı hatta kredi istanbul, faturalı hatta kredi yorumları, faturalı hatta kredi imkanı gibi aramalar yapıyorlar. Bu da demek oluyor ki bir çok insan faturalı hattı üzerinden kredi çekmek istiyor. Kara listede olana kredi yazısını okumanızda fayda var!

Not: Eğer bankadaki gibi faturanızın üzerine gidip kredi çekebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Mobil Operatörler tarafından böyle bir hizmet sağlanmamaktadır. Sadece yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile nakite çevirme işlemi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.