Kosgeb Destekleri

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt Açma ve Şifre Alma

24.02.2023
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt Açma ve Şifre Alma

Ziraat Bankası müşterisi olup bankacılık işlemlerini internet şubesi üzerinden yapmak isteyenler için internet bankacılığı açma ve şifre alma işlemleri.

Birçok banka müşterisi bankacılık işlemlerini her yerden, günün her saatinde internet şubesinden yapıyor. İnternet bankacılığı sayesinde bankalarda gerçekleştirilen birçok işlem daha hızlı ve kolay olmaktadır. İnternet Bankacılığı sayesinde internetin olduğu her yerde, günün her saati, herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden gerçekleştirebileceğiniz bir çok işlemi online şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki ziraat bankası internet bankacılığı açma ve mobil şifresi nasıl alınır gibi işlemleri nasıl yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma İşlemi

İnternet bankacılığı hesabı açma ve internet bankacılığı şifresi alma işlemleri Ziraat Bankası internet şubesinden yapılabilmektedir. Ziraat bankası mobil ve internet şubesi kullanıcısı olabilmek için banka müşterisi olmak gereklidir.

Ziraat Bankası internet bankacılığı açmak isteyenler https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresinden veya Ziraat Bankası Mobil uygulaması üzerinden kayıt olabilirler. İnternet sitesi veya mobil uygulamada “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak istenilen bilgileri girmek gereklidir. İnternet şubesi ve mobil şube açmak için banka sisteminde kayıtlı bir cep telefonu numaranızın olması gereklidir. “Hemen Başvur” butonuna tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgiler arasında telefon numarası da bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak internet şubesi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

 • Kişisel bilgiler kısmında istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin. (TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası ve Güvenlik Kodu)
 • SMS ile gelen onay kodunu doğru bir şekilde girin
 • Sizden istenilen Ziraat Bankası kart bilgilerini girin.

Not: İnternet Şubesi şifresi olarak iletilen şifre mobil bankacılık uygulamasında da geçerli olacaktır. Mobil bankacılık uygulaması için ayrı bir şifre başvurusunda bulunmaya gerek yoktur.

NOT: Ziraat Bankası İnternet Şubesi´ne sadece www.ziraatbank.com.tr adresindeki “İnternet Şubesi” linkine tıklayarak ulaşınız

Yukarıda anlatılan şekilde sadece Ziraat Bankası müşterisi olanlar internet bankacılığı başvurusu yapabilirler. Henüz banka müşterisi olmayanlar ise ilk olarak şubeye giderek hesap açtırdıktan sonra internet ve mobil şube açma işlemlerini tamamlayabilirler.

EFT, Havale ve Kredi İşlemleri İnternet Bankacılığında

İnternet bankacılığı ve mobil şube üzerinden tüm EFT, havale ve kredi işlemleri yapılabilmektedir. Para göndermek istediğiniz zaman Ziraat Bankası hesap numaralarına havale, diğer bankaların hesap numaralarına ise EFT işlemini mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Kredi başvuru, kredi kartı başvuru, kredi ve kredi kartı borç ödeme işlemleri gibi işlemler de internet bankacılığından yapılmaktadır. Fatura ödemeleri için de ödeme noktalarına giderek sıraya girmeye gerek yok. Sadece bir kaç saniye içerisinde mobil şubeye girerek ödemeler adımından fatura ödemeleri menüsüne gidip abone numarasını girerek fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi ve Mobil Şube Yeni Şifre Alma (Şifremi Unuttum)

Ziraat Bankası müşterisi olup internet şubesi ve mobil şube şifresini unutanlar aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirerek yeni şifrelerini alabilirler.

 1. “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayın
 2. Sizden istenilen cep telefonu ve Tc kimlik numarası bilgilerini doğru bir şekilde girin
 3. Size sorulan güvenlik bilgilerini doldurun.
 4. Telefonuna gelen SMS doğrulama kodunu doğru bir şekilde girin
 5. Yeni internet şubesi şifresini oluşturun

İnternet Şubesi ve Mobil Şube Cep Telefonu Numarası Değiştirme

İnternet şubesi oluşturmak için banka sistemine kayıtlı cep telefonu numarası gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaparken SMS ile bu numaraya onay mesajı gönderilmektedir. Eğer telefon numaranızı değiştirdiyseniz yeni numara ile internet şubesi ve mobil şubesi işlemleri yapmanız mümkün değildir. Bunun için banka sisteminde bulunan cep telefon numarasını güncellemeniz gerekmektedir. Numara güncelleme işlemini de sadece banka şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Giriş için SMS onayı almanız için numaranızı değiştirdiğiniz zaman çalışmış olduğunuz bankanın şubesine giderek yeni numaranızı güncellemeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır?

Ziraat Bankası internet şubesini kapatmak isteyenler şubeye uğrayarak internet ve mobil şubesi işlemlerini kapatabilirler.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması İndirme

Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirerek yapacağınız işlemleri çok kısa sürede yapabilirsiniz. Hem kolay hemde hızlı bir şekilde bankadan halledebileceğiniz işlemleri cep telefonunuzdan halledebilirsiniz.

 • Android Telefon Kullananlar: Telefonlarından Google Play’e giriş yapıp “Ziraat Mobil” uygulamasını indirebilir.
 • İOS Telefon Telefonlar: APP Store’a giriş yapıp s“Ziraat Mobil” uygulamasını indirebilirler. İnternet Bankacılığı ile Mobil Şubede yapılan tüm işlemler aynıdır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi ve Mobil Bankacılık ile Yapılabilen İşlemler

Aşağıda ziraat bankası internet şubesinde bulunan ana başlıklar sıralanmıştır. Aşağıdaki liste dışında daha bir çok özellik hem internet şubesi hemde mobil bankacılıkta kullanılabilmektedir.

 • Hesap Detayları 
 • Hesap Hareketleri 
 • Hesap Aç
 • Hesap Kapat
 • Hesaplar Arası Havale
 • Havale Talimatı
 • Cebe Havale
 • Vadesiz Hesaptan Başka Banka Hesabına/ KKTC Banka Hesabına (EÖS) (EFT)
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi
 • Cebe TL Yükleme
 • Bağış
 • Eğitim Ödemeleri
 • Fatura Ödemeleri
 • Kredi Ödemeleri
 • Kendi Ziraat Kartıma /Başkasının Ziraat Kartına Ödeme
 • Kredi Kartı Limit Arttırımı
 • Yatırım İşlemleri

Ziraat Mobil İşlem Saatleri

QR Kod ile Para Çekme ve Para Yatırma

QR kod ile para çekmek veya yatırmak için için IOS ya da Android cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

 • Mobil uygulamaya giriş yapılır
 • Menüden QR Kod İşlemleri seçilir
 • QR Kod ile Para Çekme veya QR Kod ile Para Yatırma Seçilir
 • Para çekilecek veya yatırılacak hesap seçilir
 • Yatırılmak veya çekmek istenilen tutar yazılır
 • ATM’nin ana ekranında bulunan QR Kod İşlemleri menüsünü seçerek ATM ekranında görüntülenen AQ Kodu okutularak işleme devam edilir.

Qr kod kullanımı ile Bankamız ATM’lerinden günlük para çekme limiti 1.500​ TL’dir.
Qr kod kullanarak ATM’den günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir.

İnternet Şubesi Hakkında Sık Sorulanlar

Ziraat İnternet Şubesi Nedir?
Banka şubesinden yapılan bankacılık işlemlerini internetin olduğu her yerde bilgisayar veya mobil üzerinden yapmaya imkan sağlar.

İnternet Şubesi Şifremi Unuttum Yenisini Nasıl Alabilirim?
İnternet şubesi ve mobil şifreyi unutanlar “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayıp istenen bilgileri doldurarak yeni şifreyi alabilirler. Yeni şifreyi sadece Ziraat İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil şubeden alabilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Kredi Kartı ve Kredi Başvurusunda Bulunabilir Miyim?
Ziraat İnternet Bankacılığı üzerinden hem kredi kartı hemde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ayrıca sonucunu da öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı EFT ve Havale Ücretleri Nelerdir?
Mobil Bankacılık için mobil havale 2.75, Telefon Bankacılığından Havale ) 2.50 TL, İnternet EFT (TL) 1 TL, Mobil Bankacılık EFT (TL) 1 TL


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.