Kosgeb Destekleri

Türk Telekom İnternet Altyapı Başvurusu Nasıl Yapılır?

23.02.2023
Türk Telekom İnternet Altyapı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk telekom altyapı başvurusu nasıl yapılır dilekçe örneği ile birlikte adım adım anlatıyoruz. Fiber internet altyapı başvurusu dilekçe örneğini indirerek doldurabilirsiniz. İnternet altyapısı için nereye başvurulur evde internet talep dilekçesi nasıl doldurulur ve takip edilir?

Hayatımıza girmesiyle birlikte hızlıca yayılan internete artık her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Her ne kadar internete ulaşmak kolay olsa da, ülkemizde sürekli yeni daireler yapıldığından dolayı internet altyapısının çekilmesi uzun süre alabiliyor. Yeni yapılan eve taşınarak uzun yıllar bekleyenler var diyebiliriz. Bundan dolayı “Türk Telekom altyapı başvurusu ve “fiber altyapı başvurusu” konularında yoğun araştırmalar var. Yeni yerleşim yerlerinde veya daha önceden internet altyapısı çekilmeyen yerlerde internet bağlanması mümkün değil. İlk olarak internet altyapısının çekilmesi gerekmektedir. Türk Telekom Altyapı sorgulaması yapıldığı zaman eğer bulunduğunuz lokasyonda altyapı bulunmuyorsa fiber altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom altyapı başvurusunu mağazalardan, 444 1 444 müşteri hizmetleri numarasından ve Türk Telekom İl Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak yapabilirsiniz. En sağlıklı alt yapı başvurusu il müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaktır. Resmi bir belge ile başvurduğunuz zaman kurum bunu dikkate alacaktır. Eğer apartmanınızda veya bulunduğunuz bölgede bir çok binada altyapı sorunu bulunuyorsa toplu bir dilekçe yazarak başvurursanız kurum bunu daha çok dikkate alacaktır. Türk Telekom alt yapı sorgulama işlemi yaptığınızda bulunduğunuz lokasyonda altyapı yok ise internet altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Altyapı Sorgulama (TTNET Fiber)

Türk Telekom internet altyapı sorgulama işlemi sunulan hizmet sayesinde online olarak yapılabilmektedir. İnternet hattı bağlatmak istediğiniz zaman bulunduğunuz lokasyonda fiber internet olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. TTNET’in sunduğu altyapı sorgulama hizmeti bulunduğunuz binada altyapı olup olmadığını gösteriyor.

Sokağınızda veya binanızda Türk Telekom fiber altyapı olup olmadığını sorgulamak çok kolay.

Ttnet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 1. Kapsama Haritası linkine gidin.
 2. Açılan ekranda istenen İl, İlçe, Mahalle, Cadde/Sokak, Dış Kapı No, İç Kapı No bilgileri doğru bir şekilde girin.
 3. Altyapı Sorgula butonuna tıklayarak sorgulamayı yapın.
 4. “Bu lokasyonda Türk Telekom FİBERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz. ” uyarısı çıktığı zaman altyapınız bulunuyor demektir.

İnternet Altyapı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Apartman, daire veya müstakil evinize fiber internet bağlatmak istiyorsanız Türk Telekom altyapı başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu TTNET altyapı başvurusu dilekçesi ile Türk Telekom İl Müdürlüğü’ne yapabilirsiniz.

 • Türk Telekom altyapı başvurusunda bulunmak için bir dilekçede yazın.
 • Yazmış olduğunuz dilekçeyi bizzat elinizde İl Müdürlüğü’ne götürerek kayıttan geçirip teslim edin.
 • Dilekçeyi kendiniz götürerek teslim ederseniz işlemleri hızlandırmış olursunuz.
 • Dilekçede bulunduğunuz lokasyonda internet altyapısının olmadığını ve en yakın zamanda internet bağlantısı istediğinizi belirtin.
 • Yazdığınız dilekçede adres bilginizi ve iletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde yazın.
 • Dilekçeyi yazdıktan sonra Telekom İl Müdürlüğü’ne gidip kayıttan geçirerek teslim edin.

Türk Telekom Fiber Altyapı Başvurusu Talebi

Fiber internet ağı gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Bir çok ilde Türk Telekom fiber altyapı tamamlanmış durumda. Türk Telekom altyapı sorgulama sayfasından veya müşteri hizmetlerinden adresinizde fiber internet olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Binada veya bulunan bölgede fiber altyapı olmayanların en çok merak ettiği konular arasında fiber altyapı başvurusunun nasıl yapılacağı geliyor. Türk Telekom fiber altyapı tamamlandığı zaman kullanıcılar yüksek hızlı interneti kullanmaya başlıyor. Fakat eğer altyapı tamamlanmadıysa kullanıcılar yüksek hızlı internetten faydalanamıyor. Eğer bulunduğunuz bölgede fiber internet isteyen başka kullanıcılar bulunuyorsa toplu bir dilekçe yazarak fiber internet altyapısı çekilmesini istediğinizi dile getirebilirsiniz.

 • Fiber altyapı başvurusu için bulunduğunuz bölgedeki kişilerle beraber dilekçe doldurarak Türk Telekom İl Müdürlüğü’ne götürebilirsiniz. Dilekçe örneği için tıklayın.
 • Türk Telekom Altyapı Başvurusu Dilekçe Örnekleri

  Türk Telekom altyapı başvurusu yapacağınız dilekçe örneklerini aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dilekçe örneğinden gerekli düzenlemeleri yaparak Türk Telekom’a teslim edebilirsiniz.

  • Bulunduğunuz bina için internet altyapı başvurusunda bulunmak istiyorsanız dilekçe formu için tıklayın.
  • Bulunduğunuz bina veya ev için fiber internet altyapı başvurusunda bulunmak istiyorsanız dilekçe örneği için tıklayın.

  Türk Telekom Port Açma Başvurusu

  Bulunduğunuz binada yeterli port olmaması durumunda port açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Port başvurusu dilekçesi ile Türk Telekom İl Müdürlüğü’ne giderek boş “port” problemi yaşadığınızı belirterek port açılmasını isteyebilirsiniz. Yetkililer gelip port açması durumunda internet bağlantınız yapılabilir.

  Türk Telekom port açtırma dilekçesini indirerek düzenlemek için tıklayınız.

  Türk Telekom Altyapı Başvuru Sorgulama

  Dilekçe ile il müdürlüğüne internet altyapı başvurusu yaptığınız zaman dilekçenize verilen cevabı sorgulayabilirsiniz. Eğer tarafınıza herhangi bir bilgilendirme yapılmaz ise bizzat giderek başvurunuzun durumunu sorabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz binaya internet altyapısının bağlanıp bağlanmadığını kapsam haritası üzerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

  Not: Eğer bulunduğunuz binada ve çevredeki binalarda internet altyapısı bulunmuyorsa toplu dilekçe ile altyapı başvurusunda bulunursanız daha fazla dikkate alınacağını düşünüyoruz.

  Dilekçeler

  Türk Telekom Port Açma Başvurusu Dilekçesi
  Fiber Altyapı Başvurusu Dilekçesi
  Türk Telekom Altyapı Başvurusu Dilekçesi

  Yorumlar
  1. YUSUFCAN dedi ki:

   TÜRK TELEKOM EVİMDE ALT YAPI YOK MAĞDURUM
   İNTERNET BAĞLATAMIYORUM NE ZAMAN ALT YAPI BAĞLANACAK ( Bursa yıldırım Yavuzselim mahallesi ) ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM