Kosgeb Destekleri

Trendyol Go Kurye Maaşları ve Şartları 2023 (Motorlu Kurye)

24.02.2023
Trendyol Go Kurye Maaşları ve Şartları 2023 (Motorlu Kurye)

Sosyal medyada sıklıkla konuşulan ve merak edilen Trendyol Go kurye başvurusu nasıl yapılır? Trendyol Go çalışanları ne kadar maaş alır? Trendyol go kurye olmak için evrak listesi nedir, kaç cc motor gerekir hangi motoru kullanıyor işe nasıl girilir sigorta yapıyor mu iş başvurusu için gerekli evraklar nedir, ne zaman sonuçlanır sorgulama nereden yapılır kiralık motorla bu iş yapılır mı istenilen kazanç sağlanır mı?

Kendi işinin patronu olmak isteyenler Trendyol Go başvurusunda bulunarak kendi motosikleti ile işe başlayabilirler. Trendyol’un sağlamış olduğu bu iş imkanı hem motosiklet hem de ticari araç ile yapılabiliyor. Peki bu işten para kazanmak kolay mı? zorlukları ve şartları neler bu yazıda bunları öğreneceğiz.

Trendyol Go kurye olmak istiyorsanız kendinize ait bir motor veya ticari araç bulunmalı. İster motorlu kurye, ister araçlı kurye başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru formunu doldurup göndermeniz durumunda ekipler size geri dönüş yapar. Olumlu sonuçlanması halinde ekip tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılır.

Trendyol Go kurye olabilmek için bir şirket kurmanız gerekecek. Şahıs şirketi kurmanız bu iş için yeterli olacaktır. İlk şirket kurulumu için ortalama 1000 TL bir para gitmektedir. Şirket kurulumundan sonra muhasebe giderleri, vergi gideri gibi bazı gider kalemleriniz oluşacaktır. Bunların yanında motor veya araç yakıtı, sigorta masrafları ve araç ile ilgili diğer giderlerin tamamı sizin tarafınızdan karşılanacak. Eğer motor kurye olarak başlamak istiyorsanız hem yakıt hemde hemde diğer masraflar açısından daha şanslısınız. Şirket, vergi vb. konularda Trendyol Go ekipleri size gerekli bilgileri verir. Ayrıca bir muhasebeci ile görüşerek ayrıntılı bilgiyi de onlardan alabilirsiniz. Şahıs şirketi, vergi vb. konularda muhasebeciler tecrübeli olduklarından dolayı sizi aydınlatacaklardır.

Trendyol Go Nedir?

Trendyol’un kurmuş olduğu bu hizmet ile kullanıcıların market ve restoranlardan vermiş olduğu siparişlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi amaçlanıyor. Trendyol Go ile Hızlı Market alışverişi yapmak isteyenler için kurulan bir sistemdir.

Trendyol Go Başvuru Nasıl Yapılır?

İstediğiniz saatlerde çalışarak kendi işinizin patronu olmak isterseniz Trendyol Go başvurusunda bulunabilirsiniz. Motor veya ticari aracınız varsa başvuru formunu doldurarak kurye başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

blank
Trendyol Go Başvuru Formu
 • Trendyol Go başvurusu yaparak çalıştığınız saat üzerinden para kazanmak isterseniz buradaki adrese gidin,
 • Kurye olmak istiyorum bölümünde yer alan Şimdi başvura tıklayın,
 • Açılan sayfada Motosikletle çalışmak istiyorum veya Hafif ticari araçla çalışmak istiyorum seçeneklerinden size uygun olanını seçerek şimdi başvur butonuna tıklayın,
 • Sizden istenen bilgileri doldurup devam butonuna tıklayarak ön başvurunuzu tamamlayın,
 • Ön başvurunuz tamamlandığı zaman yetkililer kısa süre içerisinde size dönüş yapacaktır.

Başvuru yapmak isteyenler Beşiktaş’daki merkeze uğrayarak da başvurularını yapabilirler.

Trendyol Go başvurunuzun kabul edilmesi durumunda ekip tarafından size gerekli eğitimler verilir. Uygun vakitleriniz seçilerek size uygun bir planlama yapılır. Çalışma saatlerinize göre market ve restoranlardan alacağınız siparişleri kullanıcılara ulaştıracaksınız. Yapacağınız iş müşterilerin market ve restoranlardan vermiş oldukları siparişleri kısa sürede ulaştırmak.

Gerekli Belgeler

 • Şahıs şirketi kurmak
 • İmza beyannamesi
 • Vergi levhası
 • Sabıka kaydı
 • Ehliyet fotokoi
 • Ruhsat fotokopi
 • Sigorta fotokopisi

Trendyol Go tarafından verilen ekipmanların ücreti çalışanlardan alınmaktadır.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları

Çalışma saatlerini tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Trendyol Go tarafından size uygun bir haftalık saat dilimi verilmektedir. Verilen saat diliminde çalışmaya başlanıyor. Saati ortalama 27 TL‘ye gelmektedir. Örnek vermek gerekirse 75 saat çalışıldığı zaman 2025 TL gibi bir para kazanılır.

29 yaşından küçükseniz 1 yıl boyunca bağkur devlet tarafından ödenmektedir. Giderler işlenerek vergiden düşülebiliyor. Günlük maximum çalışma saati 14 saattir.

Trendyol Go Motorlu Kurye Maaşları

Not: Bu bilgiler Youtube Mustafa Üzer kanalında yayınlanan bir videoda yer alan Trendyol Go çalışanının vermiş olduğu bilgilerdir.

Yorumlar
 1. blank Oğuzhan dedi ki:

  Konya ya ne zaman bu iş gelecek heyecanla bekliyorum 19 yaşındayım ve kendi işimin patronu olmak istiyorum

 2. blank İsa dedi ki:

  Kocaeli İzmit’e nezaman gelir belli bir tarihi varmı dönüş yaparsanız sevinirim mailim açıktır

 3. blank ... dedi ki:

  Bu işe girip bir daha kolay kolay çıkamıyosun her şeyin güzel bölümleri gösteriliyor motor parası yakıt parası muhasebeci parası günlük gelir giderler mator bakım v.b. ve bu söylediklerim ufak şeyler işi kurup bir süre sonra işten çıkmak açtığımız şirketi kapatmak için yüksek bir mevlam ödemek gerekiyormuş bu söylediklerim orda çalışanlardan duyduklarımdır tamam kazanılıyor ama ilerleyen zamanlarda çok büyük sıkıntılar açılıyor bu duyduğum ve size aktardığım bilgileri aydınlatırsanız sevinirim.

 4. blank Gökhan dedi ki:

  İzmir’e nezaman gelecek

 5. blank Fatih dedi ki:

  Diğer şehirlere ne zaman gelecek merakla bekliyoruz.