Kosgeb Destekleri

Turkcell Superbox Modem WiFi Şifre Değiştirme 2024 (Telefondan)

23.02.2023
Turkcell Superbox Modem WiFi Şifre Değiştirme 
2024
 (Telefondan)

Superbox şifre değiştirme işlemi için “modem arayüzü” sayfasına giriş yapılarak, kullanıcı adı ve modem şifresi girilir. Turkcell Superbox modem ara yüzü ile telefondan ve bilgisayardan WiFi şifresini değiştirebilirler. Superbox şifremi unuttum ve sıfırlama yapmak istiyorum diyorsanız size bu içeriğimizde yardımcı olacağız, kullanıcı adı öğrenme yeniden şifre alma ya da mevcut şifrenizi değiştirme işlemi için yapılması gerekenler nelerdir?

Turkcell Superbox aldınız ve modem ile birlikte gelen şifreyi kullanıyorsanız tüm şifre girişlerinde modemi kaldırıp altındaki Wi-Fi şifresini okumanız gerekecektir. Bu durum oldukça can sıkıcı bur durum oluşturuyor.

Veya modem ile birlikte gelen şifreyi unuttunuz. İşte o zaman “wifi şifresini değiştireyim” diyorsunuz. Her ne kadar karışık gelse de Supebox Wi-Fi şifresini değiştirmek çok kolay.

Çoğu Turkcell Superbox kullanıcıları modem arayüzüne nasıl gireceğini bilmiyor. Bu rehberde “superbox arayüz giriş bilgileri” ve “WiFi şifre değiştirme” işlemlerini anlatıyoruz. Ayrıca Superbox modemlerin giriş bilgilerini, kullanıcı bilgilerini ve şifrelerini de paylaşıyoruz. Şimdi gelin, Turkcell Superbox Wi-Fi şifresi değiştirme nasıl yapılır, bir bir inceleyelim ve öğrenelim.

Turkcell Superbox
Turkcell Superbox

Turkcell superbox şifre değiştirme işlemini yapabilmek için modem arayüzüne giriş yapılmalıdır. Eğer modem kullanıcı adı ve şifresini unuttuysanız modeminize reset atarak yeni şifre belirlemeniz gerekecektir. Superbox modemlere reset atmak için modemin reset tuşuna 10 saniye basılı tutularak modem sıfırlanır. WİFİ şifre değiştirme işlemi yapmak için modemin arayüzüne giriş yapılmalıdır. Şifrenizi unuttuysanız modeminize reset atarak yeni şifre belirleyebilirsiniz. Bunun için modemin arkasında bulunan reset tuşuna 10 saniye basılı tutun. Superbox modem arayüze ulaşmak ve şifre değiştirmek takip etmeniz gereken adımlar…

Superbox Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Turkcel Superbox modem arayüzü sayfasına tarayıcıya 192.168.1.1 yazılarak gidilir.

Superonbox modem arayüzüne girmek için;

 • Modem arayüze giriş yapmak için telefon veya bilgisayarınızdan internet tarayıcısı açın.
 • Arama bölümüne 192.168.1.1 yazın yazarak siteye gidin.
 • Modem arayüzü sayfası açıldığı zaman kullanıcı adı ve ve şifre ekranı açılacaktır. Turkcell Superbox tarafından belirlenmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile arayüze bağlanabilirsiniz.

Turkcell Superbox Telefondan Wi-Fi Şifre Değiştirme

 • Superbox modem arayüzüne girmek için cihazınızın Wi-Fi bağlantısının olduğuna emin olun,
 • İnternet tarayıcısını açarak adres alanına 192.168.1.1 adresini kopyalayıp yapıştırarak Enter diyin,
 • Modem arayüze giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifre alanları açılacaktır,
 • Eğer daha önce şifreyi değiştirmediyseniz ve şifreyi bilmiyorsanız kullanıcı adı alanına “admin” şifre alanına ise “superonline” yazarak arayüz sayfasına giriş yapın,
 • Wi-Fi Ayarlar sayfasına giderek Wi-Fi adını ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Turkcell Superbox Modemleri;

-Huawei B618S-22D LTE Router Modem
-Huawei Superbox B535-232 
-Huawei Huawei Superbox B525s-23a 
-Turkcell ZTE Superbox Modem 

Turkcell superbox wi-fi şifre değiştirme işlemi tüm modeller için aynıdır. Yapmanız gereken şey modem arayüz linkine girerek kullanıcı adı ve şifreyi girip Wi-Fi Ayarlar bölümünden kullanıcı adı ve şifreyi değiştirmek. Eğer kendi girdiğiniz kullanıcı adı ve şifreyi unuttuysanız modeme reset atmalısınız. Modeme reset atıp fabrika ayarlarına geri döndükten sonra kullanıcı “admin” şifre “superonline” bilgilerini kullanarak modem arayüzüne giriş yapıp şifrenizi değiştirebilirsiniz.

192.168.1.1 Telefondan Şifre Değiştirme

192.168.1.1 adresini telefonunuzun tarayıcısının arama bölüme kopyalayıp yapıştırdıktan sonra modem arayüz sitesine gidebilirsiniz. Açılan modem arayüz sayfasında giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifre bölümü çıkacaktır. Bu alan Superbox tarafından belirlenen ve modeminize uygun kullanıcı adı ve şifreyi yazarak arayüze bağlanabilirsiniz.

Modem arayüzü sayfasına bağlandığınız zaman aşağıdaki ayarları düzenleyebilirsiniz;

 • Superbox cihazınıza hangi cihazların bağlandığını görebilirsiniz.
 • İnternetinizi kullanmasını istediğiniz cihaz sayısını belirleyebilirsiniz.
 • DNS ayarları yapabilirsiniz.
 • Sitelere erİşimi engelleyebilirsiniz.
 • Wi-Fi bağlantı hızını sınırlayabilirsiniz.
 • Telefondan girdiyseniz Wi-Fi şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. (Aynı işlemi bilgisayardan da yapabilirsiniz)

Superbox Modem Arayüz Kullanıcı Adı Şifresini Bulma

Superbox Şifre Değiştirme

Herhangi bir nedenden dolayı modem arayüze girmek istiyorsanız kullanıcı adı ve şifre girmelisiniz. Eğer kullanıcı adı, şifrenizi hatırlamıyorsanız ve daha önce ikisini de değiştirmediyseniz işiniz kolay. Çünkü cihaz geldiği zaman modem kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak modem arayüze girmeyi deneyebilirsiniz.

İlk girişlerde kullanıcı adı “admin” şifre ise “superonline” olarak belirlenmiştir. Bu bilgileri “192.168.1.1” adresine gittikten sonra istenen kullanıcı adı ve şifre alanlarına girerek modem arayüzüne bağlanabilirsiniz. Ancak daha önceden kullanıcı ve şifreyi değiştirdiyseniz bu bilgilerle giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Değiştirdiğiniz modem kullanıcı adı ve şifresinizi hatırlamıyorsanız modeminize reset atmanız, yani fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.