Kosgeb Destekleri

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış! SGK Evrak Takibi, Varide No ile Sorgulama

23.02.2023
Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış! SGK Evrak Takibi, Varide No ile Sorgulama

SGK Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bilgi takibi amacı ile başvurduğunuz durumlarda evraklarınız kayıt altına alınır. Kayıt altına alınan evraklarınızı evrak takibi sistemi sayesinde takip edebilirsiniz. SGK Evrak Takibi Sistemi e-Devlet sayfasında bulunan DYS Evrak Takip üzerinden yapılabilmektedir. sgk evrak kayda alınmış ve işlem sırasını beklemektedir, evrak oracle sistemi’ne kaydedildi otomatik dosyaya kaldırılmıştır ne demek?

e-Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip Nasıl Yapılır?

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip sayfasına giriş yaparak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Fakat bunun için ilk olarak size gerekli olan şey e-devlet şifresiniz. e-Devlet şifreniz var ise SGK evrak kayıt sistemine giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız yenileyebilirsiniz. e-Devlet şifreniz bulunmuyorsa PTT şubelerinden şifre alabilirsiniz. İnternet tarayıcınıza yukarıda paylaşmış olduğumuz linki yapıştırdıktan sonra e-Devlet giriş bilgilerinizi yazdıktan sonra SGK evrak takip sistemine giriş yapabilirsiniz.

DYS SGK Evrak Takip Sistemi

DYS sistemi ile aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz;

  • 4A ve 4B için emeklilik evrak takibi
  • 4A aylık bilgisi
  • 4B aylık bilgisi
  • SGK kapsamında yapılan işlemler
  • Emeklilik başvuru takibi
  • Bireysel ödemeler
  • Emeklilik durumu

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

Vermiş olduğunuz evrak ile ilgili işlemler tamamlanmış ve sonlanmış ise gelen evrak dosyasına kaldırılmış açıklaması yazar. Gelen evrak dosyasına kaldırılmış açıklaması tamamen işlemlerin tamamlandığı anlamına gelmeyebilir. Eğer başka işlemler de yapılacaksa evrak şu an için bu açıklamayı almış olabilir. Detaylı bilgiyi SGK il müdürlüğü ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

SGK Evrak Takibi Zimmetten Çıkarıldı

SGK’ya verilen evrak kayda alınmış, işlem yapanın işleminin tamamlandığını ve ilgili birime gönderildiği, ya da tamamlanıp dosyaya yerleştirildiği anlamına gelmektedir.

Giden Evrak Kayıtlı

Verilen evrak kaydedilmiş ve ilgili olan birime gönderildiğini bildirir.

Gelen Evrak Kayıtlı

SGK’ya yapılan ilk başvuru ile evrak kayda alınmaktadır. Gelen evrak kayıtlı açıklamasasının anlamı ise evrak ile ilgili işlemler devam etmektedir.

SGK Gelen Evrak Dosyasına Kaldırıl

İşlemi tamamlanmış olan evraklara dosya kaldırma işlemi yapılır. Evrakın dosya kaldırılmış olarak görülmesi işin tamamlandığı anlamına gelmez çoğu zaman. Eğer farklı işlemler yapılacaksa dosya tekrardan işleme alınır. SGK ile görüşerek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

4C emeklilik evrak takibi e-Devlet sayfası üzerinden yapılmaktadır. Emeklilik işlemleri evrak takibi için https://www.turkiye.gov.tr/4c-emeklilik-islemleri-evrak-takibi linkine giriş yapabilirsiniz. SGK-4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Sistemine giriş yaparak emeklilik işlemleri ile ilgili evrak takibi işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için e-Devlet şifreniz ile giriş yapmalısınız. Aksi halde şifreniz yoksa evrak takip sistemine giriş yapamazsınız. malulen emeklilik evrak takibi aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.